PROSTAMID KU TË BLINI, ÇMIMI , PËRDORIMI, OPINIONET, PËRBËRËS

Prostatitis është një sëmundje që mund të ndodhë pa simptoma ose akute dhe forma kronike. Prostamid natyrore çaj që do të ndihmojë për të hequr qafe këtë sëmundje për njerëzit, të tilla si prostatës. Me ndihmen e Prostamid pacientat me problem te prostates do te sherohen ne menyr efikase sa ce ne shum raste eleminohet mundesija e nderhyrjes kirurgjikale. Dhe në sajë të përbërjes zhvilluar posaçërisht, është e mundur për të arritur rezultate pozitive në kohën më të shkurtër të mundshme.

Prostamidet janë një klasë e substancave të ngjashme me lipidet, të lidhura kimikisht me prostaglandinat që gjenden natyrshëm te njerëzit dhe kafshët e tjera. Ata dihet se janë të përfshirë në një sërë procesesh fiziologjike, si inflamacioni, dhimbja dhe tkurrja e muskujve të lëmuar.

Prostamid

ÇFARË PROSTAMID?

Prostamid ashtë një përgatitje me origjinë natyrore, e cila eliminon jo vetëm simptomën e këpushave të prostatitit, por edhe vetë sëmundjen. Mjeti do të ndihmojë në heqjen e sëmundjes, pavarësisht nga faza dhe shkaku i zhvillimit të saj. Me kusht që të përfundoni kursin e plotë, do të jetë e mundur të eliminoni plotësisht mikroflorën patogjene dhe të rivendosni funksionin e prostatës.

Prostamid 1
Klikoni këtu për të blerë Prostamid një zbritje 50%

Kompleksi natyror bimor Prostamid është një alternativë ndaj trajtimit me ilaçe të ndryshimeve patologjike në gjëndrën e prostatës dhe sëmundjeve të sistemit gjenitourinar tek burrat. Përbërja biogjenike e ilaçit lejon një efekt të butë terapeutik në trup, duke eliminuar si manifestimet simptomatike, ashtu edhe vetë shkakun e zhvillimit të sëmundjes.

Baza e ilaçit përbëhet nga ekstrakte të bimëve medicinale me veti stimuluese, anti-inflamatore dhe antibakteriale. Prostamid c përmbajnë glutamat të zinkut – një metal i rëndësishëm për shëndetin e burrave në një formë të disponueshme dhe lehtësisht të tretshme.

SI PUNON PROSTAMID?

Një numër i madh i barnave për prostatitis mund të gjenden në tregun shqiptar. Por sa janë efektive? A janë të sigurt? A funksionojnë vërtet? Përvoja ka treguar se shumica e barnave nuk funksionojnë ose kanë një numër të madh të efekteve anësore. Prostamid k është rrënjësisht i ndryshëm nga homologët e tij në sigurinë dhe efektivitetin e tij, provuar nga testet dhe përvoja e përdoruesit.

Prostamid 2

Veprimi:

 • Eliminon proceset inflamatore – përbërësit aktivë të agjentit ju lejojnë të eliminoni plotësisht inflamacionin e gjëndrës së prostatës
 • Normalizon proceset metabolike – Prostamid përmirëson qarkullimin e gjakut dhe proceset metabolike, duke eleminuar kështu proceset e ndenjura
 • Lufton infeksionet dhe bakteret – produkti lufton të gjithë mikroorganizmat patogjenë që provokojnë zhvillimin e sëmundjeve

Prostamid siguron mbështetje për gjëndrën e prostatës; ndihmon në zvogëlimin e simptomave të hiperplazisë beninje (sidomos në fazën fillestare), si dhe eliminimin e çrregullimeve urinare dhe dhimbjes; zvogëlon inflamacionin; mban funksionin e plotë të sistemit riprodhues mashkullor; rrit potencën mashkullore.

PËRBËRJA PROSTAMID

 • Rrënjë hithre: Lehtëson përkeqësimet e prostatës, ul inflamacionin dhe shkatërron patogjenët. Përmirëson ereksionin
 • Gjethet e boronicës: Forcojnë muret e enëve të gjakut, lehtësojnë urinimin
 • Gjethet e thuprës: Përshpejtojnë shërimin e sistemit gjenitourinar, parandalojnë zhvillimin e tumoreve të prostatës
 • Lëvore aguliçe: Parandalon bllokimin e enëve të gjakut dhe kanaleve urinare. Rrit nivelin e testosteronit
 • Rozmarinë: Përmirëson epshin. Rikthen elasticitetin dhe përshkueshmërinë vaskulare. Zgjat lehtësimin dhe parandalon rikthimin e prostatës

PËRFITIMET PROSTAMID

Prostamid 3
Klikoni këtu për të blerë Prostamid një zbritje 50%
 • Përbërja natyrale – me inflamacion të gjëndrës së prostatës, njerëzit përballen me një trajtim të pakëndshëm në të cilin ka edhe antibiotikë. Kjo mund të dëmtojë pjesën tjetër të trupit dhe të shkaktojë efekte anësore. Por përbërja Prostamid përmban ekskluzivisht përbërës natyralë që nuk dëmtojnë trupin
 • Asnjë efekt anësor – cilësia më e lartë e produktit dhe përbërja natyrale ju lejon të parandaloni plotësisht shfaqjen e efekteve anësore
 • Efekt kompleks – mjeti ju lejon jo vetëm të eliminoni proceset inflamatore, por gjithashtu përmirëson në mënyrë gjithëpërfshirëse të gjithë gjendjen e sistemit gjenitourinar
 • Efekt i shpejtë – duke përdorur Prostamid ju mund të eliminoni të gjitha simptomat dhe të ndaloni zhvillimin e sëmundjes që nga dita e parë

SI TË PËRDORIM PROSTAMID?

 • Shtoni 3 lugë çaji në 100 ml ujë të valuar dhe vendoseni në zjarr për 15 minuta. Pastaj ftoheni pijen për 15-30 minuta në një enë të mbyllur, kullojeni dhe pijeni
 • Bëjeni këtë 2 herë ose më shumë në ditë për 1 muaj
 • Nëse është e nevojshme, përsëritni kurën pas 2 javësh

KU PËR TË ​​BLERJE PROSTAMID NGA? ÇMIMI

Për momentin, Përdoruesit mund të blejnë Prostamid “nga një vend i vetëm – faqen e saj zyrtare. Ajo ka një dizajn të thjeshtë kështu që sapo ju të hapur atë, ju do të merrni me lehtësi atë. Nuk është një formë e shkurtër mënyrë që ju duhet të plotësoni në dhe për të dërguar. Dorëzimi merr ndërmjet 3 dhe 5 ditë. Pagesa duhet të bëhet në para të gatshme pas dorëzimit.

Prostamid 5

Nëse rregullisht vizitoni faqen e internetit e Prostamid, ju do të merrni shans për të përfituar nga promovime të ndryshme të cilat ulin çmimin standarde e ilaç natyral me 50%. Nëse ju bleni më shumë se një që ju mund të merrni një çmim të zbritur – pyesni operatorin e telefonit në lidhje me të.

RISHIKIMET E PËRDORUESVE PROSTAMID

Prostamid 1
Klikoni këtu për të blerë Prostamid një zbritje 50%

Masat paraprake kur përdorni Prostamid?

Kur merrni Prostamid, është e rëndësishme të ndiqni udhëzimet e dhëna nga mjeku juaj. Në përgjithësi, ju duhet ta merrni ilaçin siç përshkruhet, zakonisht një herë në ditë me një gotë të plotë ujë. Është e rëndësishme që mjekimi të merret në të njëjtën kohë çdo ditë, një orë para vaktit ose dy orë pas vaktit.

Për më tepër, është e rëndësishme të pini shumë lëngje gjatë marrjes së Prostamid për të ndihmuar në uljen e rrezikut të efekteve anësore.

Nëse humbisni një dozë, merrni atë sapo ta mbani mend, ose kaloni nëse është pothuajse koha për dozën tuaj të ardhshme.

Mos e dyfishoni dozën për të kompensuar dozën e humbur.